Här skriver vi om våra bilar vilket innebär information och/eller ett projekt om bilen. Endast Toyotor. Glöm ej att ange bilmodell, chassikod och årsmodell i rubriken!
Kategoriregler
Toyotor som kom efter den stora förändringen som framhjulsdrift, insprutning, tvärställd motor, nya karosser och bottenplattor så gränsen är något flytande kring 1985 - 1987. Har du en äldre bil så lägg den i Classics. Glöm ej att ange bilmodell, chassikod och årsmodell i rubriken!
Bästa bruksbilen.
Avundsjuka och dumförklarande kombiförarblickar är alltid kul.
Jag tycker att jag inte kan lasta nånting innan det blir fullt i min kombicorolla.
Nu är den lilla blå äntligen ute igen, vädret har verkligen inte visat sig från sin bästa sida. Det blöta på vägen var snö innan solen sken upp en liten stund. Just nu är det omkring nollgradigt, kan bli sportigt före senare ikväll!
Känslan att skruva i batteriet på en cab när hagel & snö slår i ryggen, var inte riktigt så som jag önskade när almanackan faktiskt visar Maj. Jag hade haft bättre väder om jag plockat ut bilen i slutet av Mars istället. Men men, bara att hoppas på fint väder någon dag längre fram.
Johnny Blade skrev:Bästa bruksbilen.
Avundsjuka och dumförklarande kombiförarblickar är alltid kul.
Jag tycker att jag inte kan lasta nånting innan det blir fullt i min kombicorolla.
Bästa kanske är att ta i, men definitivt en av de roligare
Du måste åka omkring med mycket rat, eller så har du bara inte riktigt optimerat packningen i alla vrår än. Kombi låter ju annars fruktansvärt rymligt