Försäljning eller uthyrning av Toyota-relaterade delar och bilar. Glöm inte att ange S: för säljes eller U: för uthyrning och riktpris samt vart i landet bilen/delarna finns! Håll tråden kort och uppdatera/editera första inlägget vid svar på frågor så vi andra slipper läsa igenom hela tråden.
Företag hänvisas till Företagsannonser
Kategoriregler
Försäljning eller uthyrning av Toyota-relaterade delar och bilar. Glöm inte att ange S: för säljes eller U: för uthyrning och riktpris samt vart i landet bilen/delarna finns! Alla diskussioner måste tillhöra annonsens ämne.
Håll tråden kort och uppdatera/editera första inlägget vid svar på frågor så vi andra slipper läsa igenom hela tråden.
Företag hänvisas till Företagsannonser
Säljer min bensinpump i fint skick.
Kommer ifrån en MR2 Turbo GEN3 motor som har 540cc spridare original. Jag tror det är samma pump som ST205 använder ?
Pumparna har uppenbarligen samma Art.nr men ser olika ut, 205 pumpen har en liten molex-kontakt istället för lösa anslutningar, men det lär väl bara vara att klippa och sätta ihop kablarna med motsvarande.
"Sugen" är ju annorlunda fast brickan och muttern har samma art.nr också..
Hmm, ta en bild du, ska forska mer i ämnet, om det passar bolt on så lär det vara fler som bytt.
Jonex, kanske felaktigt antagande från min sida, men tror du tittar på fel nummer. De numrena man ser på bilderna i EPCn är inte artikelnumrena utan bara för identifikation på bilden. Markerar man/"lägger till" prylen så brukar man få fram ett annat nummer som är 5+5 siffror= artikelnumret. Du ser dock ut att ha en nyare EPC än jag. (Länge sen jag använda EPCn nu Toydiy är mycket lättare )